KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16332159
nr 1633 2159
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Oljemålning, Oxar, Signerad, daterad 1920, Olja på duk, 53x65 cm, yttermått inklusive ram: 69x81 cm
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 29 juli 2024
kl 19:04:57
1.000 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.500 kr
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell